Okna aluminiowe to jeden z ostatnich trendów w dziedzinie budownictwa. Te wyjątkowo trwałe i designerskie rozwiązanie znajduje zastosowanie szczególnie w nowoczesnym budownictwie. Wynika to z faktu, że swoim wyglądem okna te doskonale podkreślają charakter domu. W ofercie naszego sklepu znajdziesz wiele rodzajów okien aluminiowych m.in. firmy Drutex, jednego z czołowych producentów okien w Polsce i za granicą. W naszym katalogu produktów dostępne są okna w różnej kolorystyce ościeżnicy czy głębokości konstrukcyjnej kształtowników. Oferujemy również różne rodzaje pakietów szybowych, w tym okna czteroszybowe z wyjątkowo niskim współczynnikiem przenikania ciepła.

 

Zalety okien aluminiowych

Okna aluminiowe posiadają nie tylko walory estetyczne. Istnieje również wiele innych czynników, dla których warto wybrać tego typu rozwiązanie. Jakie są zatem zalety okien aluminiowych? Jedną z najważniejszych właściwości chwalonych przez klientów jest ich rozmiar. Okna aluminiowe mogą być naprawdę duże, dzięki czemu znajdują zastosowanie między innymi przy budowie ogrodów zimowych czy fasad. Ponadto najnowocześniejsze metody technologiczne sprawiają, że okna aluminiowe są niezwykle energooszczędne, dzięki czemu posiadają one certyfikaty budownictwa pasywnego. Wykorzystane do produkcji aluminium zwiększa również wytrzymałość okien. Co ważne, nie wymagają one również konserwacji. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem okien aluminiowych zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepu.

MB-45

Profil okna MB45 DrutexProfil aluminiowy o głębokości zabudowy 45 mm (ościeżnica) i 54 mm (skrzydło). W standardzie uszczelki przyszybowe i przymykowe wykonane z EPDM.

Kolorystyka wg palety RAL oraz powłoki drewnopodobne wg Aluprof Color Collection Okucia MACO MULTI MATIC KS. W standardzie dwa zaczepy antywyważeniowe. Okno wyposażone w blokadę błędnego położenia klamki i podnośnik skrzydła. Mikrowentylacja w rozwórce.Dostępne pakiety szybowe do 24 mm.

Możliwość zastosowania szyb hartowanych, bezpiecznych, antywłamaniowych, rnamentowych,przeciwsłonecznych.– W standardzie ramka stalowa ocynkowana. Opcjonalnie ramka Swisspacer Ultimate dostępna w różnorodnych opcjach kolorystycznych.

https://www.drutex.pl/pl/produkty/mb-45-okna-alu.pdf

MB-70

Profil okna MB70 Drutex Profile systemu mają budowę trójkomorową o głębokości konstrukcyjnej kształtowników okna wynoszącej: 70 mm (ościeżnica), 79 mm (skrzydło) z przegrodą termiczną wykonaną z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym.

Uszczelki przyszybowe i przymykowe wykonane z EPDM, uszczelka centralna wykonana z dwukomponentowego kauczuku syntetycznego EPDM: litego i komórkowego.
W standardzie ramka stalowa ocynkowana. Opcjonalnie ramka Swisspacer Ultimate dostępna w różnorodnych opcjach kolorystycznych.

Kolorystyka wg palety RAL oraz powłoki drewnopodobne wg Aluprof Color Collection Okucia MACO MULTI MATIC KS. W standardzie dwa zaczepy antywyważeniowe. Okno wyposażone w blokadę błędnego położenia klamki i podnośnik skrzydła. Mikrowentylacja w rozwórce.

Dostępne pakiety szybowe do 50 mm. W standardzie pakiet szybowy jednokomorowy o współczynniku przenikania ciepła Ug = 1,0 W/(m2K) wgPN-EN674 oraz Ug = 1,1 W/(m2K) wg PN-EN673. Możliwość zastosowania pakietu 3-szybowego o współczynniku Ug= 0,5 W/(m2K) lub 4-szybowego z kryptonem o Ug = 0,3 W/(m2K). Możliwość zastosowania szyb o podwyższonej izolacyjności akustycznej, hartowanych, bezpiecznych, antywłamaniowych,ornamentowych, przeciwsłonecznych.

https://www.drutex.pl/pl/produkty/mb-70-okna-alu.pdf

MB-70HI

Profil okna MB70HI Drutex Profile systemu mają budowę trójkomorową o głębokości konstrukcyjnej kształtowników okna wynoszącej: 70 mm (ościeżnica), 79 mm (skrzydło) z przegrodą termiczną wykonaną z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym i zastosowaniu specjalnych wkładów izolujących wewnątrz kształtowników oraz przestrzeni podszybowej w systemach MB-70HI

W standardzie ramka stalowa ocynkowana, opcjonalnie ramka Swisspacer Ultimate dostępna w różnorodnych opcjach kolorystycznych

Uszczelki przyszybowe i przymykowe wykonane z EPDM, uszczelka centralna wykonana z dwukomponentowego kauczuku syntetycznego EPDM: litego i komórkowego

Okucia Maco Multi Matic KS; w standardzie dwa zaczepy antywyważeniowe; okno wyposażone w blokadę błędnego położenia klamki i podnośnik skrzydła*;mikrowentylacja w rozwórce**; *W zależności od wysokości okna **dla okien uchylno-rozwiernych

Kolorystyka wg palety RAL oraz powłoki drewnopodobne wg Aluprof Color Collection

Dostępne pakiety szybowe do 50mm; w standardzie pakiet szybowy jednokomorowy o współczynniku przenikania ciepła Ug= 1,0 W/(m2K) wgPN-EN674; możliwość zastosowania pakietu 3-szybowego o współczynniku U=0,5 W/(m2K) lub 4-szybowego z kryptonem o U=0,3 W/(m2K); możliwość zastosowania szyb o podwyższonej izolacyjności akustycznej, hartowanych,bezpiecznych, antywłamaniowych, ornamentów, przeciwsłonecznych.

https://www.drutex.pl/pl/produkty/mb-70hi-okna-alu.pdf

MB-86

Profile systemu mają budowę trójkomorową o głębokości konstrukcyjnej kształtowników okna wynoszącej: 77 mm (ościeżnica), 86 mm (skrzydło) z przegrodą termiczną wykonaną z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym i zastosowaniu dodatkowej komory w przekładce termicznej.

Uszczelki przyszybowe i przymykowe wykonane z EPDM, uszczelka centralna wykonana z dwukomponentowego kauczuku syntetycznego EPDM: litego i komórkowego.

W standardzie ramka stalowa ocynkowana, opcjonalnie ramka Swisspacer Ultimate dostępna w różnorodnych opcjach kolorystycznych.

Kolorystyka wg palety RAL oraz powłoki drewnopodobne wg Aluprof Color Collection.

Okucia Maco Multi Matic KS; w standardzie dwa zaczepy antywyważeniowe; okno wyposażone w blokadę błędnego położenia klamki i podnośnik skrzydła*; mikrowentylacja w rozwórce**;*W zależności od wysokości okna**dla okien uchylno-rozwiernych.

Dostępne pakiety szybowe do 65mm; w standardzie pakiet szybowy jednokomorowy o współczynniku przenikania ciepła Ug= 1,0 W/(m2K) wgPN-EN674; możliwość zastosowania pakietu 3-szybowego o współczynniku U=0,5 W/(m2K) lub 4-szybowego z kryptonem o Ug=0,3 W/(m2K); możliwość zastosowania szyb o podwyższonej izolacyjności akustycznej, hartowanych,bezpiecznych, antywłamaniowych, ornamentów, przeciwsłonecznych.