Drzwi zewnętrzne drewniane stanowią jeden z najczęściej wybieranych typów drzwi wejściowych. Drewno jest naturalnym materiałem, który cechują doskonałe parametry funkcjonalne oraz wizualne. Odpowiednio zadbane, drewniane drzwi wejściowe są w stanie służyć latami i wdzięcznie zdobić elewację domu.

Montaż drzwi zewnętrznych drewnianych Warszawa

Wejściowe drzwi drewniane powinny zapewniać bezpieczeństwo, izolację termiczną i akustyczną oraz posiadać naturalne walory estetyczne. Aby móc spełniać wyżej wymienione założenia, drzwi zewnętrzne muszą zostać odpowiednio zamontowane. Profesjonalne wykonanie montażu gwarantuje najlepsze wykorzystanie potencjału zakupionego produktu. Montaż zewnętrznych drzwi drewnianych przez sprawdzoną ekipę fachowców, pozwoli na osiągnięcie oczekiwanej szczelności oraz zapewni ochronę przeciwwłamaniową. Polecamy zakup drzwi z usługą montażu, którą świadczymy na terenie Warszawy i jej okolic.

Drzwi zewnętrzne drewniane Warszawa

Aspektami, które należy rozważyć podczas wyboru drewnianych drzwi wejściowych jest rodzaj użytego drewna, jego grubość, styl, wykończenie oraz systemy otwierania i przeciwwłamaniowe. Rodzaje drewna mogą różnić się między sobą przede wszystkim twardością. Wybór najtwardszych typów drewna takich jak świerkowe, dębowe lub mahoniowe, skutkować będzie największą trwałością drzwi. Miększe drewna takie jak sosnowe lub jesionowe będą mniej odporne na uszkodzenia, ale za to łatwiejsze w zdobieniu. Im grubsze drzwi zewnętrzne, tym lepszą izolację będą zapewniać. Wybór grubych zewnętrznych drzwi drewnianych będzie skutkować ich doskonałą izolacją dźwiękową oraz minimalizacją strat cieplnych.

Styl wejściowych drzwi drewnianych można z łatwością dopasować do reszty elementów elewacji oraz wystroju wnętrz. Na rynku dostępne są modele w stylu klasycznym, bogato zdobionym bądź modne, minimalistyczne zewnętrzne drzwi drewniane nowoczesne. Wykończenie drzwi stanowi ważny aspekt wizualny oraz funkcjonalny. Dobór koloru i typu klamek oraz elementów jakich jak przeszklenia, pozwala na idealne dopasowanie drzwi do indywidualnych oczekiwań klienta. Drzwi zewnętrzne drewniane z szybą są np. efektowne wizualnie i pozwalają na optyczne powiększenie pomieszczeń, dzięki ich rozjaśnieniu za pomocą naturalnego światła.

Sposób otwierania drzwi ma wpływ na komfort ich użytkowania oraz gospodarowanie przestrzenią. Drzwi otwierane do wewnątrz zajmują powierzchnie w przedpokoju, ale są też bardzo wygodne w codziennym korzystaniu, ponieważ ich otwieranie jest niezależne od panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych. Otwieranie drzwi na zewnątrz pozwala na zaoszczędzenie przestrzeni wewnątrz budynku, ale  może być utrudnione w przypadku dużych opadów śniegu lub zalegania lodu przed wejściem do budynku.

Instalacja systemu przeciwwłamaniowego skutkować będzie zwiększonym poziomem bezpieczeństwa. Jest to zalecane rozwiązanie, ze względu na komfort psychiczny mieszkańców.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli drewnianych drzwi wejściowych. W naszym sklepie posiadamy szeroką ofertę produktów, które z pewnością spełnią zapotrzebowania szerokiego grona klientów. Zapraszamy do zapoznania się z nią i kontaktu.