Drzwi zewnętrzne pasywne to drzwi, które zostały zaprojektowane i wykonane w sposób, który zapewnia wysoką izolację termiczną i akustyczną, minimalizując jednocześnie straty energii. Są one doskonałym rozwiązaniem dla budynków energooszczędnych lub pasywnych, których celem jest oszczędne gospodarowanie zasobami energetycznymi.

Montaż zewnętrznych drzwi pasywnych Warszawa

Wejściowe drzwi pasywne charakteryzują się bardzo wysokim stopniem izolacji cieplnej, która osiągana jest dzięki ich specjalistycznej konstrukcji oraz niepowtarzalnej szczelności. Instalacja drzwi tego typu wymaga dokładnego dopasowania drzwi do otworu w ścianie oraz pełnego uszczelnienia wszystkich szczelin i otworów. Montaż drzwi pasywnych wymaga umiejętności i doświadczenia, dlatego zaleca się aby był on wykonywany przez profesjonalistów. W Agarcie oferujemy usługę instalacji wejściowych drzwi pasywnych na najwyższym poziomie. Dostarczamy i montujemy drzwi na terenie Warszawy i jej okolic.

Drzwi zewnętrzne pasywne Warszawa

Drzwi do domu pasywnego powinny posiadać specyficzne parametry funkcjonalne. Wartość U jest miarą przepuszczalności cieplnej przez materiał. Im niższa wartość U, tym lepszy poziom izolacji termicznej. W przypadku drzwi, określa ona ilość ciepła, jaką produkt może utracić w trakcie godziny, przy różnicy temperatur po obu stronach drzwi. Drzwi pasywne cechuje bardzo niska wartość U, która nie powinna przekraczać 0,8 W/m²K.

Głównym celem zewnętrznych drzwi pasywnych jest zminimalizowanie zużycia energii. Jest on osiągany za pomocą wykorzystania w ich wykonaniu odpowiednich materiałów, konstrukcji i dodatkowych systemów uszczelniających. Konstrukcja pasywnych drzwi jest wielowarstwowa. Zewnętrzna część drzwi wykonana jest z wysokiej jakości materiałów o niskim przewodnictwie cieplnym, takich jak drewno, PVC, aluminium lub hybrydy tych surowców. Główne zadanie warstwy zewnętrznej polega na ochronie drzwi przed warunkami atmosferycznymi oraz zapewnieniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Wewnątrz drzwi znajduje się rdzeń z termoizolacyjnej pianki lub innego typu wypełnienia o niskim współczynniku przenikania ciepła. Wielowarstwowa budowa zapewnia wysoki poziom termoizolacji.

Ważną cechą wejściowych drzwi pasywnych jest dbałość o ich szczelność. Wszystkie szczeliny i otwory powinny zostać uszczelnione, aby zapobiec przemieszczaniu się powietrza i tym samym zmniejszyć straty cieplne. Jakość wykorzystanych uszczelek i zamków ma wpływ na powodzenie procesu uszczelniania drzwi.

Inwestycja w pasywne drzwi wejściowe jest polecana klientom, którzy są zainteresowani wieloletnimi profitami związanymi z obniżeniem średnich cen rachunków za energię. Jest to również doskonałe rozwiązanie dla osób chcących aktywnie dbać o środowisko naturalne. W ofercie naszego sklepu znajduje się wiele modeli pasywnych drzwi, które idealnie nadadzą się do energooszczędnego domu.