Okna drewniano aluminiowe stanowią typ okien, w których zewnętrzna powierzchnia ramy wykonana jest z aluminium, a wewnętrzna z drewna. Dzięki połączeniu materiałów w takiej kombinacji, możliwe jest maksymalne wykorzystanie pożądanych cech obydwu tworzyw. Drewno cechuje bardzo elegancki wygląd oraz świetna izolacja cieplna i akustyczna, aluminium natomiast jest bardzo wytrzymałe i odporne na czynniki atmosferyczne oraz mało wymagające w kwestii pielęgnacji. Dzięki tym właściwościom, popularność okien drewniano aluminiowych wciąż rośnie.

Montaż okien drewniano aluminiowych Warszawa

Połączenie drewna oraz aluminium podczas projektowania i wytwarzania okien, pozwoliło na najefektywniejsze wykorzystanie możliwości tych materiałów. Aby móc w pełni cieszyć się ich doskonałymi parametrami funkcjonalnymi oraz wizualnymi, należy zadbać o odpowiednio przeprowadzony montaż okien drewniano aluminiowych. Powierzenie instalacji okien zaufanej, doświadczonej firmie jest najbezpieczniejszą decyzją. W Agarcie świadczymy usługi na najwyższym poziomie, zarówno w kwestii sprzedaży jak i montażu okien na terenie Warszawy i jej okolic.

Okna drewniano aluminiowe Warszawa

Okna drewniano aluminiowe stanowią doskonały wybór, dla klientów zainteresowanych produktami o najwyższej jakości oraz eleganckim wyglądzie.

Wykorzystanie drewna w wewnętrznej części okien pozwala utrzymać ciepłą, naturalną atmosferę w pomieszczeniach. Rodzaj drewna można dopasować do innych elementów wystroju, aby okna stanowiły jego subtelne uzupełnienie. Drewniana rama posiada również bardzo dobre parametry izolacyjne, dzięki którym nie trzeba przejmować się stratami ciepła i niepożądanymi odgłosami.

Aluminiowa część zewnętrzna, ma za zadanie ochronę okna przed szkodliwymi czynnikami mechanicznymi i atmosferycznymi takimi jak wiatr, wilgoć oraz wahania temperatur. Metal ten nie ulega korozji. Jest to najbardziej wytrzymały materiał, wykorzystywany w stolarce okiennej. Jego dużą zaletę stanowi brak specjalistycznych wymogów pielęgnacyjnych. Nie wymaga on regularnej konserwacji, która jest niezbędna w utrzymaniu drewnianych okien zewnętrznych. Aluminiowe ramy są również bardzo eleganckie i dzięki dużej gamie dostępnych kolorów i faktur, z łatwością można dopasować je do elewacji budynku.

Cena okien drewniano aluminiowych jest wyższa od innych, dostępnych na rynku rozwiązań okiennych, takich jak np. okna PVC. Jest to spowodowane wykorzystaniem w ich wykonaniu dwóch bardzo wartościowych surowców. Wybór okien drewniano aluminiowych powinno się traktować jako inwestycję na lata. Są one niezwykle trwałe oraz posiadają właściwości energooszczędne. Cechy te pozwalają uniknąć późniejszych kosztów związanych z naprawą, konserwacją oraz przedwczesną wymianą okien.

 

W naszej ofercie posiadamy wiele modeli okien drewniano aluminiowych, które stanowią produkty najwyższej jakości. Polecamy zapoznanie się z nią i zapraszamy do kontaktu w razie jakichkolwiek pytań. 

Zobacz inne nasze oferty:

– okna PCV – okna drewniane – okna aluminiowe – okna balkonowe – okna tarasowe – okna Warszawa –