Okna balkonowe Warszawa

Okna balkonowe stanowią rozwiązanie, które cieszy się rosnącą popularnością wśród klientów poszukujących funkcjonalnych i estetycznych rozwiązań dla swojego domu. Pozwalają one na cieszyć się widokami za oknem i zapewniają łatwy dostęp do balkonu. Okna balkonowe są dostępne w wariantach, które posiadają odmienne systemy otwierania, wymiary oraz materiał ram. Duża dowolność w doborze wyżej wspomnianych parametrów sprawia, że okna oraz drzwi balkonowe z łatwością dopasować można do potrzeb szerokiego grona klientów.

Kolorystyka okien balkonowych

Wybierz kolor, który pasuje do Ciebie. Ponad 30 kolorów oklein do wyboru.

Klamki

Oferowane przez nas klamki do okien z PVC, aluminium i drewna wyróżniają się wysoką estetyką wykonania, funkcjonalnością i dużą wytrzymałością. Dzięki różnym wariantom kolorystycznym dają możliwość idealnego dopasowania zarówno do koloru okien, drzwi jak i kolorystyki budynku.

Okna balkonowe Warszawa

Rozważając zakup okien bądź drzwi balkonowych, należy zwrócić uwagę na materiał, z którego są one wykonane. Materiałami najczęściej wykorzystywanymi w stolarce balkonowej są drewno, aluminium oraz PVC. Drewniane drzwi balkonowe są częstym wyborem dzięki swoim walorom estetycznym oraz termoizolacyjnym. Okna balkonowe PVC są odporne na działanie czynników zewnętrznych oraz nie wymagają specjalistycznej konserwacji. Aluminiowe rozwiązania balkonowe są natomiast najtrwalsze na uszkodzenia mechaniczne i mogą utrzymać największe okna balkonowe.

Cena okien i drzwi balkonowych zależna jest między innymi od materiału, którego wykonane są ich ramy. Rozwiązaniem najtańszym są okna balkonowe PVC czyli z plastiku. Droższą opcję stanowią okna drewniane oraz aluminiowe, które stanowią jednak inwestycję na dłuższy okres użytkowania, w odróżnieniu do mniej trwałych plastikowych okien balkonowych.

Materiał, z którego wykonane są ramy okien może mieć wpływ na część ich parametrów funkcjonalnych. Najważniejszymi właściwościami drzwi i okien balkonowych, na które należy zwrócić uwagę jest izolacja termiczna oraz akustyczna.

Aspektem, który należy wziąć pod uwagę podczas wyboru idealnych drzwi i okien balkonowych, jest system ich otwierania. Wyróżnić można otwieranie przesuwne, uchylne, składane oraz harmonijkowe. Otwieranie na przesuw polega na przesuwaniu okna, dzięki czemu nie zajmuje ono miejsca wewnątrz pomieszczenia. Otwieranie uchylne opiera się na uchylaniu okna do wewnątrz pomieszczenia, jest to najpopularniejsze rozwiązanie. W przypadku otwierania składanego oraz harmonijkowego, istotę otwierania okien balkonowych stanowi ich składanie, przy czym w przypadku otwierania harmonijkowego istnieje możliwość dodatkowo przesunięcia powstałej harmonijki.

Wybierając idealne okna i drzwi balkonowe, należy kierować się ich walorami estetycznymi oraz funkcjonalnymi. Odpowiednio dobrane, są w stanie zdobić elewację budynku i komponować się z wystrojem wnętrza przy jednoczesnym zachowaniu ciepła w pomieszczeniu i skutecznym tłumieniu dźwięków. W Agarcie posiadamy szeroką ofertę okien i  drzwi balkonowych. Służymy pomocą w zakresie doboru idealnego produktu oraz jego dostawy i montażu na terenie Warszawy i okolic.

Inspiracje