Rolety zewnętrzne to bardzo popularne rozwiązanie wybierane przez mieszkańców domów jednorodzinnych. I nie jest to dużym zaskoczeniem, gdyż jest to wyjątkowo przydatne i praktyczne rozwiązanie z kilku powodów. Większość inwestorów słusznie zwraca uwagę na aspekt bezpieczeństwa. Rolety zewnętrzne pełnią między innymi rolę antywłamaniową. Po drugie latem doskonale izolują one wnętrze budynku przed upałem, a zimą skutecznie je zabezpieczają przed nadmierną utratą ciepła. Jednym z najważniejszych aspektów jest jednak funkcja osłaniająca, ponieważ rolety zewnętrzne idealnie zaciemniają pomieszczenie, gdy tego potrzebujesz. W związku z coraz większym zainteresowaniem tego typu rozwiązaniami posiadamy w naszej ofercie nie tylko rolety wewnętrzne, ale również wiele typów rolet zewnętrznych.

Rodzaje rolet zewnętrznych

Bogata oferta rolet zewnętrznych dostępna w naszym sklepie obejmuje zarówno podstawowe tego typu produkty dedykowane do każdego rodzaju domów, jak i najnowocześniejsze technologie przeznaczone do nowobudowanych budynków. Podstawowym, a jednocześnie najprostszym rozwiązaniem są rolety natynkowe, inaczej zwane adaptacyjnymi. Zakładane są one na elewacji budynku, a wszystkie elementy montowane są na zewnętrznej stronie ściany. Dzięki temu można je założyć w dowolnym momencie i nie trzeba ich planować już na etapie budowy domu. Takie rozwiązanie pozwala również na wykorzystanie ich w blokach mieszkalnych. Pozostałe dwa typy rolet zewnętrznych dedykowane są dla nowobudowanych budynków. W związku z tym ich montaż należy zaplanować już na etapie projektu. I tak rolety nakładane montowane są razem z oknami, gdyż są do nich przykręcane. Wówczas ocieplona skrzynka z PCV widoczna jest tylko od wewnątrz i tam też znajduje się klapa rewizyjna. Jeśli chodzi o rolety podtynkowe montowane są one w nadprożu pod warstwą ocieplenia. Do schowania skrzynki potrzebna jest konkretna warstwa ocieplenia zależna od wielkości rolety.

Wszystkie te rozwiązania dostępne są ze sterowaniem ręcznym lub elektrycznym przy pomocy przełączników bądź radiowego pilota. Ponadto każda z wersji może być wyposażona w moskitierę rolowaną na osobnych prowadnicach. Dostępna kolorystka pozwala również na idealne dostosowanie tego elementu do pozostałej stolarki.

Znajdź rolety zewnętrzne do swojego mieszkania! Zapraszamy do kontaktu