Drzwi zewnętrzne stanowią ważny elementem elewacji budynku, którego główne zadania to zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom, izolacja termiczna i akustyczna oraz estetyczny wygląd. W dzisiejszych czasach coraz większą popularnością cieszą się drzwi zewnętrzne energooszczędne, które pomagają w minimalizowaniu kosztów związanych z ogrzewaniem i chłodzeniem domu.

Montaż drzwi zewnętrznych energooszczędnych

Drzwi zewnętrzne energooszczędne charakteryzują się wyższym poziomem izolacji termicznej od standardowych rozwiązań stolarskich. Aby w pełni wykorzystać ich doskonałe parametry funkcjonalne, należy zadbać o ich odpowiednią instalację. Profesjonalnie przeprowadzony montaż energooszczędnych drzwi zewnętrznych stanowi najlepsze rozwiązanie, pod kątem dbałości o ich szczelność, dopasowanie rozmiaru ramy do otworów oraz równe zawieszenie. Nasza firma oferuje usługi dowozu i montażu drzwi zewnętrznych energooszczędnych na terenie Warszawy i jej okolic.

Drzwi zewnętrzne energooszczędne

Wydajność energetyczna drzwi zewnętrznych energooszczędnych jest mierzona za pomocą współczynnika przenikania ciepła, który określany jest jako U-wartość. Im niższa wartość U, tym lepszy poziom izolacji termicznej. W przypadku drzwi energooszczędnych, których głównym założeniem jest minimalizacja strat cieplnych, U-wartość powinna wynosić poniżej 1,3 W/m²K.

Doskonała izolacyjność drzwi zewnętrznych energooszczędnych wynika z kilku czynników. Energooszczędne drzwi wejściowe są wykonywane z materiałów o niskim współczynniku przewodzenia ciepła. Do materiałów o takich cechach należy drewno, stal lub sztuczne tworzywa takie jak PVC. W przypadku drzwi drewnianych, zaleca się wybór typu drewna o niskiej przewodności cieplnej. Kolejnym elementem, który wpływa na izolację cieplną oraz akustyczną jest posiadanie przez energooszczędne drzwi zewnętrzne specjalnej konstrukcji, która minimalizuje utratę ciepła, za pomocą izolowania ram i skrzydeł drzwi. Dodatkowo, często jest ona uzupełniona o wypełnienie w postaci pianki poliuretanowej oraz uszczelki, które chronią przed przeciągami.

Korzyści związane z zakupem drzwi zewnętrznych energooszczędnych są liczne. Ograniczenie strat cieplnych oznacza niższe zużycie energii do ogrzewania i chłodzenia budynku. Zmniejszenie zużycia energii przekłada się natomiast na malejące rachunki. Dodatkowo, drzwi energooszczędne zwiększają komfort użytkowania pomieszczeń, ponieważ zapewniają doskonałą izolację akustyczną, a tym samym zapewniają wysoki poziom prywatności i ochronę przed przedostawaniem się dźwięków z zewnątrz.

Drzwi energooszczędne to dobry wybór dla klientów, którzy są zainteresowani zaoszczędzeniem na rachunkach za energię oraz chcą czynnie dbać o środowisko naturalne. W naszym sklepie posiadamy produkty, których parametry spełniają wymagane standardy energooszczędności i oferują elegancki wygląd. Polecamy zaznajomienie się z pełną ofertą energooszczędnych drzwi wejściowych, która dostępna jest na stronie naszego sklepu.