Dobór odpowiednich okien może w znacznym stopniu podkreślić estetykę całego budynku. Mają one jednak wpływ nie tylko na zewnętrzną część domu, ale również na jego wnętrze. Duże tafle szkła pozwolą odpowiednio doświetlić pomieszczenia, a mniejsze nadać mu przytulnego klimatu. Jednym z rozwiązań pozwalającym stworzyć dowolny efekt są okna drewniane Drutex. W naszym katalogu znajdziecie wiele rodzajów i modeli tego typu produktów. W przygotowanej przez nas ofercie dostępne są okna drewniane z szybami między innymi o różnej szerokości, stopniu izolacji akustycznej, a nawet z właściwościami przeciwsłonecznymi.

Zalety okien drewnianych

Od kilku lat okna drewniane cieszą się coraz większą popularnością. Wpływ na to ma przede wszystkim ich unikatowy wygląd podnoszący prestiż całego budynku, ale nie tylko. Jakie jeszcze są zalety okien drewnianych? Jednym z kluczowych argumentów przemawiających za tego typu oknami jest ich termoizolacja. Dzięki niskiemu współczynnikowi Ug i Uw ciepło nie ucieka z budynku, co odzwierciedlenie znajduje również w rachunkach za ogrzewanie. Okna drewniane charakteryzują się również ogromną wytrzymałością i trwałością. Do zalet okien drewnianych należy również ich dźwiękoszczelność, na którą wpływ ma masywny profil okienny. Co ważne, tego rodzaju produkty doskonale dopasowują się do niemal każdego otoczenia i rodzaju architektury, a w szczególności do drzwi zewnętrznych wykonanych z drewna, z którymi tworzą doskonałą kompozycję.

Softline 68, 78, 88

Okna Drutex drewniane Softline 68, 78, 88 | Agart.net.pl

https://www.drutex.pl/pl/produkty/softline.pdf

Możliwość wyboru spośród profili o trzech głębokościach zabudowy: 68 mm, 78 mm, 88 mm w trzech gatunkach drewna: trzy lub czterowarstwowej kantówce litej: meranti 450+, sosna i modrzew. W przypadku systemu Softline 78 mm i 88 mm dodatkowe uszczelnienie wewnętrzne. Możliwość zastosowania niskiego progu. Wyposażone w termookapnik ułatwiający odprowadzanie wody.

W standardzie pakiet dwuszybowy o grubości 24 mm o współczynniku przenikania ciepła Ug = 1,0 W/(m2K) wg PN-EN674 oraz Ug = 1,1 W/(m2K) wg PN-EN673. Możliwość zastosowania pakietów dwu-, trzy- lub czteroszybowych.

  • Dla Softline 68 mm – max. pakiet szybowy to 32 mm o współczynniku przenikania ciepła Ug = 0,8 W/(m2K).
  • Dla Softline 78 mm – max. pakiet szybowy to 44 mm o współczynniku przenikania ciepła Ug = 0,6 W/(m2K).
  • Dla Softline 88 mm – max. pakiet szybowy to 54 mm o współczynniku przenikania ciepła Ug = 0,5 W/(m2K) przy pakiecie trzyszybowym lub Ug = 0,3 W/(m2K)przy czteroszybowym z kryptonem.

Możliwość zastosowania szyb o podwyższonej izolacyjności akustycznej, hartowanych, bezpiecznych, antywłamaniowych, ornamentowych, przeciwsłonecznych.

Okucia MACO MULTI MATIC KS. W standardzie dwa zaczepy antywyważeniowe. Okno wyposażone w blokadę błędnego położenia klamki i podnośnik skrzydła. Mikrowentylacja w rozwórce. Opcjonalnie zastosowanie ukrytych zawiasów.

W standardzie ramka stalowa ocynkowana. Opcjonalnie ramka Swisspacer Ultimate dostępna w różnorodnych opcjach kolorystycznych. W przypadku systemu Softline 78mm i 88mm dodatkowe uszczelnienie wewnętrzne.

Izolacyjność termiczna Uw = 0,79 W/(m2K)**Współczynnik wyliczony przy zastosowaniu pakietu 4/18/4/18/4 – 0,5 W/(m2K) dla okna referencyjnego Softline 88 m.

Kolorystyka: Bogata oferta farb kryjących (paleta RAL) i transparentnych.

Interesują Cię drewniane okna Drutex? Zapraszamy do kontaktu!