Okna drewniane Warszawa

Okna drewniane stanowią ponadczasową klasykę stolarki okiennej. Ich elegancki wygląd, niepowtarzalna trwałość oraz doskonałe parametry techniczne, sprawiają, że od lat królują na rynku. Możliwość doboru rodzaju drewna, kolorystyki, rozmiaru oraz stylu ram sprawia, że okna drewniane mogą z powodzeniem odnaleźć się zarówno w tradycyjnych jak i nowoczesnych wnętrzach. Przed podjęciem decyzji o wyborze drewnianej stolarki okiennej, warto zapoznać się z ich specyfiką.

Kolorystyka okien drewnianych

Wybierz kolor, który pasuje do Ciebie. Ponad 30 kolorów oklein do wyboru.

Klamki

Oferowane przez nas klamki do okien z PVC, aluminium i drewna wyróżniają się wysoką estetyką wykonania, funkcjonalnością i dużą wytrzymałością. Dzięki różnym wariantom kolorystycznym dają możliwość idealnego dopasowania zarówno do koloru okien, drzwi jak i kolorystyki budynku.

Okna drewniane Warszawa

Oferta okien drewnianych w naszym sklepie jest bardzo szeroka. Aby ułatwić podjęcie decyzji, na który model warto postawić, polecamy zapoznanie się z większą ilością informacji na temat charakterystyki tych produktów.

Główną zaletą okien drewnianych jest ich trwałość. Żywotność odpowiednio zadbanych okien drewnianych szacuje się nawet na 50-60 lat. Aby móc cieszyć się nimi tak długo, wystarczy raz do roku zakonserwować okna łatwo dostępnym środkiem do konserwacji drewnianych ram. W przypadku pojawienia się drobnych uszkodzeń, okna drewniane można naprawiać. Jest to cecha odróżniająca je od okien z innych materiałów takich jak np. PCV.

Drewno jest doskonałym izolatorem, dzięki czemu zarówno ogrzane jak i schłodzone powietrze wewnątrz pomieszczeń nie będzie uciekać na zewnątrz. Cecha ta wpływa na niezaprzeczalną energooszczędność drewnianej stolarki okiennej. Parametry techniczne okien, takie jak infiltracja powietrza oraz izolacja akustyczna są niezależne od materiału ramy, największy wpływ na nie, ma odpowiedni montaż i związana z nim szczelność okien. W przypadku współczynniku przenikania ciepła, ramy drewniane świetnie sprawdzają się, ze względu na wysokie właściwości izolacyjne drewna.

Drewniana stolarka okienna to nie tylko świetne parametry funkcjonalne, ale i niepodrabialna estetyka. Pod kątem wyglądu, drewniane okna nie mają sobie równych. Ich klasyczny, ponadczasowym wygląd wpasowuje się w większość styli architektonicznych. Istnieje możliwość wyboru pomiędzy różnymi typami drewna, z którego wykonane są ramy. Drewniane okna mogą być również przemalowywane, a więc można je dopasowywać do zmieniającego się na przestrzeni lat wystroju wnętrza.

Inspiracje