Okna drewniane stanowią ponadczasową klasykę stolarki okiennej. Ich elegancki wygląd, niepowtarzalna trwałość oraz doskonałe parametry techniczne, sprawiają, że od lat królują na rynku. Możliwość doboru rodzaju drewna, kolorystyki, rozmiaru oraz stylu ram sprawia, że okna drewniane mogą z powodzeniem odnaleźć się zarówno w tradycyjnych jak i nowoczesnych wnętrzach. Przed podjęciem decyzji o wyborze drewnianej stolarki okiennej, warto zapoznać się z ich specyfiką.

okna drewniane warszawa

Montaż okien drewnianych Warszawa

Okna drewniane posiadają wiele pożądanych cech funkcjonalnych oraz wizualnych, które ugruntowały ich pozycję na rynku. Pamiętać należy jednak, że nawet najwyższej jakości produkt nie ma szans na pełen pokaz swojego potencjału, kiedy pojawiają się utrudnienia związane z jego nieprawidłowym montażem bądź sposobem użytkowania. Profesjonalny montaż okien drewnianych pozwala na najlepsze wykorzystanie ich możliwości związanych z parametrami technicznymi oraz estetyką. Fachowa instalacja okien, pozwala na maksymalizację takich parametrów jak szczelność oraz izolacja cieplna i akustyczna. Decydując się na zamówienie montażu okien drewnianych u specjalistycznej firmy, można uniknąć wielu niepotrzebnych problemów i w pełni cieszyć się z zakupionego produktu. Firma Agart to lider w montażu okien drewnianych na terenie Warszawy oraz jej okolic. Dzięki latom doświadczenia, zgranemu zespołowi fachowców oraz stosowaniu nowoczesnych technik montażowych, jesteśmy w stanie świadczyć usługi związane z drewnianą stolarką okienną na najwyższym poziomie, a montaż okien drewnianych w Warszawie wykonywany jest przez nas szybko, sprawnie i na lata.

Okna drewniane Warszawa

Oferta okien drewnianych w naszym sklepie jest bardzo szeroka. Aby ułatwić podjęcie decyzji, na który model warto postawić, polecamy zapoznanie się z większą ilością informacji na temat charakterystyki tych produktów.

Główną zaletą okien drewnianych jest ich trwałość. Żywotność odpowiednio zadbanych okien drewnianych szacuje się nawet na 50-60 lat. Aby móc cieszyć się nimi tak długo, wystarczy raz do roku zakonserwować okna łatwo dostępnym środkiem do konserwacji drewnianych ram. W przypadku pojawienia się drobnych uszkodzeń, okna drewniane można naprawiać. Jest to cecha odróżniająca je od okien z innych materiałów takich jak np. PCV.

Drewno jest doskonałym izolatorem, dzięki czemu zarówno ogrzane jak i schłodzone powietrze wewnątrz pomieszczeń nie będzie uciekać na zewnątrz. Cecha ta wpływa na niezaprzeczalną energooszczędność drewnianej stolarki okiennej. Parametry techniczne okien, takie jak infiltracja powietrza oraz izolacja akustyczna są niezależne od materiału ramy, największy wpływ na nie, ma odpowiedni montaż i związana z nim szczelność okien. W przypadku współczynniku przenikania ciepła, ramy drewniane świetnie sprawdzają się, ze względu na wysokie właściwości izolacyjne drewna.

Drewniana stolarka okienna to nie tylko świetne parametry funkcjonalne, ale i niepodrabialna estetyka. Pod kątem wyglądu, drewniane okna nie mają sobie równych. Ich klasyczny, ponadczasowym wygląd wpasowuje się w większość styli architektonicznych. Istnieje możliwość wyboru pomiędzy różnymi typami drewna, z którego wykonane są ramy. Drewniane okna mogą być również przemalowywane, a więc można je dopasowywać do zmieniającego się na przestrzeni lat wystroju wnętrza.

 

Polecamy zapoznanie się z pełną ofertą okien drewnianych na stronie naszego sklepu Agart oraz zachęcamy do kontaktu celem poznania większej ilości szczegółów.

Zobacz inne nasze oferty:

– okna PCV – okna drewniano aluminiowe – okna aluminiowe – okna balkonowe – okna tarasowe – okna Warszawa –