Człowiek w 90% składa się z wody a w dzisiejszych czasach coraz trudniej o czystą i wzbogaconą w minerały wodę pitną. Również zanieczyszczenie środowiska i naciski społeczne odradzają nam picie wody butelkowanej ponieważ są one w tak niebezpiecznych dla środowiska butelkach plastikowych. Dlatego my proponujemy Państwu filtry do wody i fantastyczny system filtracji wody kranowej.

Filtry do wody Warszawa | Agart.net.pl

Systemy filtracji wody za pomocą odwróconej osmozy

Urządzenie produkuje wodę o wysokiej czystości, pozbawioną metali ciężkich, wirusów i bakterii, związków chemicznych i całej gamy zanieczyszczeń znajdujących się w wodach wodociągowych lub studziennych.

Odwrócona osmoza jest naturalnym procesem, którego istotą jest oddzielenie wody od rozpuszczonych w niej substancji bez stosowania środków chemicznych. Odwrócona osmoza (ang.: reverse osmosis – RO) jest to proces, w którym zanieczyszczona woda przenika przez półprzepuszczalną błonę (membranę). Woda pod wpływem ciśnienia, przechodząc przez membranę z roztworu o większym stężeniu do roztworu o mniejszym stężeniu, zostaje trwale oddzielona od zanieczyszczeń, które są odprowadzane do ścieków. Dzięki zastosowaniu membrany o wielkości otworów pasujących do wielkości cząsteczek czystej wody uzyskujemy rozdział wody na poziomie molekularnym. W efekcie do celów spożywczych mamy wysokiej jakości wodę zgromadzoną w zbiorniku ciśnieniowym, z którego jest ona podawana do osobnej wylewki montowanej na blacie kuchennym lub zlewozmywaku.

Filtr jest również wyposażony we wkład liniowy z węgla orzechów kokosowych – dzięki temu woda ma przyjemny smak.

Korzyści stosowania systemu RO4:

 • jest doskonała do sporządzania odżywek dla dzieci
 • uwydatnia aromat kawy i herbaty
 • doskonale nadaje się do rozcieńczania soków i napojów oraz kostek lodu do drinków
 • jest odpowiednia do mycia owoców, warzyw i mięsa
 • potrawy na niej gotowane są zdrowsze i mają naturalny smak
 • zalecana jest do picia przy skłonnościach do tworzenia się kamieni w nerkach i woreczku żółciowym
 • doskonale nadaje się do pielęgnacji delikatnej skóry niemowląt, mycia twarzy i zębów
 • można nią płukać delikatne powierzchnie (np. szkła kontaktowe)
 • nie pozostawia osadu kamiennego w czajnikach, żelazkach, ekspresach itp.
 • eliminuje czynniki wywołujące uczulenia (np. chlor)
 • używana do zmywania naczyń nie pozostawia osadu, dzięki czemu szkło i naczynia są błyszczące
 • może być również używana do akwariów, podlewania roślin i jako źródło czystej wody dla zwierząt domowych
 • nadaje się do picia bez przegotowania

Woda przepływająca przez system poddana jest 6 stopniowej filtracji, na którą składa się:

1. WP10-5 – Wkład mechaniczny piankowy wykonany z włókniny polipropylenowej. Usuwa z wody zanieczyszczenia stałe typu: piasek, osad, muł i rdzę do wielkości 5 mikronów

2. WWB10 – Wkład węglowy blok. Wkłady zbudowane z bloku spiekanego węgla aktywowanego. Usuwają z wody chlor, rozpuszczalniki chloropodobne, większość pestycydów opartych na chlorze, wiele związków aromatycznych (poprawia to smak i zapach wody)

3. WP10-1 – Wkład mechaniczny piankowy wykonany z włókniny polipropylenowej. Usuwa z wody zanieczyszczenia stałe typu: piasek, osad, muł i rdzę do wielkości 1 mikrona.

4. M75O – OSMOTEC 75 GPD Membrana osmotyczna zatrzymuje do 99% znajdujących się w wodzie zanieczyszczeń. Skutecznie usuwa szkodliwe substancje organiczne i nieorganiczne, metale ciężkie oraz niektóre bakterie i wirusy

5. WWL2 – Wkład przeznaczony jest do klarowania wody, poprawia jej smak, zapach i kolor

6. WML2 – Liniowy wkład mineralizujący, wzbogaca wodę w pierwiastki niezbędne dla organizmu człowieka, takie jak: wapń, magnez, występujące w stężeniach porównywalnych do ich stężeń w butelkowanych wodach mineralnych obecnych na rynku.

Filtry do wody Warszawa | Agart.net.pl

Wymiary zestawu filtrów: wys. ~440mm, szer. ~360mm, gł. ~150mm • Wymiary zbiornika wody: śr. ~245mm, wys. ~ 345mm

Badanie elektrolizy wody kranowej i filtrowanej

Chcesz wiedzieć, jak działają filtry do wody? Zapraszamy do kontaktu!