Firma DRUTEX powstała w 1985 roku i swoją działalność rozpoczęła od produkcji siatek ogrodzeniowych, stąd nazwa. Produkcja stolarki okienno-drzwiowej z PCV ruszyła w 1994 roku a w 1997 roku rozpoczęto również produkcję rolet. Kolejno 1999 i 2002 rok to początki produkcji stolarki aluminowej i drewnianej.

Przełom nastąpił w 2007 roku, kiedy to powstał autorki profil okienno-drzwiowy Iglo 5 i rozpoczęto jego ekstruzję. W 2013 roku DRUTEX wprowadziła na rynek profil energooszczędny Iglo Energy.

Po rozbudowie firmy o Europejskie Centrum Stolarki DRUTEX wprowadza na rynek kolejne autorskie profile: system drewniano-aluminiowy Duoline i system drzwi podnoszono-przesuwnych HS.

Wszystkie produkty powstają w firmie od A do Z. Własny dział B+R, laboratoria badawcze i biura konstrukcyjne opracowują koncepcje, prototypy i gotowe produkty, które są w 100% autorskimi rozwiązaniami DRUTEX. Firma posiada dziesiątki patentów, które potwierdzają oryginalność i innowacyjność opracowanych technologii.

Historia firmy Drutex | Agart.net.pl

Produkcja stolarki okienno-drzwiowej prowadzona jest obecnie na liniach technologicznych wyposażonych w najnowocześniejsze maszyny i urządzenia renomowanych światowych firm i w oparciu o komponenty najwyższej jakości.

DRUTEX jest również jedną z niewielu firm, która stworzyła i wdrożyła do produkcji profesjonalnego robota do obróbki stolarki okienno-drzwiowej. Stworzenie w pełni zautomatyzowanej linii produkcyjnej opartej na wykorzystaniu robota pozwala na zwiększenie precyzji wytwarzania stolarki, wpływa na powtarzalność produkcji oraz poprawia szybkość i sprawność działania.

Historia firmy Drutex | Agart.net.pl

 W roku 1999 firma otrzymała nadane przez TÜV Management Service GmbH z Monachium międzynarodowe certyfikaty: ISO 9001 oraz ISO 14001, co potwierdza, że Drutex wdrożył i stosuje zasady zarządzania poprzez jakość oraz spełnia wymagania normy systemu zarządzania środowiskowego.

Poza certyfikatami, atestami i dopuszczeniami technicznymi wydanymi przez krajowe i międzynarodowe instytucje certyfikujące, badanie jakości profili PVC jak i gotowych produktów odbywa się również we własnych laboratoriach badawczych, które wyposażone są w nowoczesny sprzęt do kontroli jakości. Laboratoria działają 24h/dobę, dzięki czemu firma ma stały nadzór nad procesami produkcyjnymi i jakością stolarki.

0
okien dziennie
0
pracowników
0
własnych pojazdów
0
partnerów handlowych
0 %
okien na export

DRUTEX był już wieloktornie nagradzany tytułami takimi jak:

  1. Złota Budowlana Marka Roku
  2. Top Builders
  3. Lider Rynku Stolarki
  4. Budowlana Firma Roku