rolety

Czy rolety zewnętrzne wyciszają otoczenie?

Rolety zewnętrzne to nie tylko większe poczucie bezpieczeństwa dla inwestorów, a także izolacja cieplna. Jak się okazuje, pozwalają one także na wyciszenie otoczenia od niechcianych oraz uciążliwych dźwięków. Kiedy więc warto się na nie zdecydować?

Rolety zewnętrzne jako sposób na wyciszenie budynku

Okazuje się, że wysokiej jakości rolety pozwolą na zmniejszenie natężenia hałasu docierającego z zewnątrz nawet o 10 dB. Oczywiście będzie to zdecydowanie za mało, jeśli same okna okażą się nieszczelne. Jednak połączenie wysokiej jakości stolarki oraz właśnie rolet zewnętrznych, to naprawdę świetny sposób na wygłuszenie pomieszczeń.

Montaż rolet zewnętrznych

Inwestorzy decydujący się na ich montaż zazwyczaj dokonują go na wszystkich oknach tak, aby zagwarantować maksymalne bezpieczeństwo. Jednak osoby dysponujące nieco mniejszym budżetem mogą wybrać do tego celu określone pomieszczenia zwłaszcza, jeśli zależy im właśnie na wyciszeniu tylko kilku z nich.

Montaż przesłon to doskonałe rozwiązanie przede wszystkim do sypialni, zwłaszcza tej skierowanej w kierunku ruchliwej drogi. Warto zdecydować się na zainstalowanie również w pokoju dziecięcym, a także w domowym biurze, aby zapewnić sobie maksymalny komfort pracy. Dodatkowym obszarem zastosowań jest umieszczenie rolet zewnętrznych na parterze, gdy okna pomieszczeń skierowanych są w kierunku ruchliwych chodników.

Dla jeszcze lepszego dopasowania rolet, warto zastanowić się nad doborem odpowiedniego parapetu, dzięki czemu oba elementy będą się dopełniały. Zapoznaj się z naszą ofertą – parapety na wymiar Warszawa i okolice.

Nie tylko izolacyjność akustyczna

Wiemy już, że rolety montowane po zewnętrznej stronie okien to doskonały sposób na poprawę izolacyjności akustycznej. Koniecznie trzeba wspomnieć także o tym, że zwłaszcza w okresie zimowym ograniczają ucieczkę ciepła i to średnio o 15 do 20 proc. Inwestycja w nie to finalnie oszczędność, a także możliwość skuteczniejszego zarządzania rachunkami w okresie grzewczym.

Zastanawiasz się nad zakupem rolet zewnętrznych, aby poprawić izolacyjność akustyczną wnętrz w Twoim domu lub mieszkaniu? Jeśli tak, to mamy je również w naszym asortymencie produktowym, obok rolet wewnętrznych, parapetów, stolarki okiennej oraz drzwi.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.