podwójne rolety rzymskie

Jakie rodzaje rolet wewnętrznych wyróżniamy?

Rolety okienne wewnętrzne zasadniczo spełniają kilka podstawowych funkcji. Najważniejszymi z nich jest oczywiście osłona wnętrza domu przed oczami przechodniów oraz promieniami słonecznymi i wszelkimi źródłami świata z zewnątrz. W przypadku rolet wewnętrznych istotną część stanowi również estetyka i to, czy charakter rolet pasuje do reszty wnętrza. Na szczęście szeroki wybór różnych modeli i kolorów spełni oczekiwania naprawdę wszystkich, nawet najbardziej wybrednych projektantów.

Najpopularniejsze rodzaje rolet okiennych wewnętrznych

Zdecydowanie najbardziej na popularności zyskuje od kilku lat roleta rzymska. To specyficzny rodzaj rolety, który łączy w sobie funkcje i wygląd rolety oraz firany. Mogą być uszyte z materiału transparentnego, przypominającego firankę, jak również z grubego, zaciemniającego który całkowicie zasłoni okno. Ciekawa alternatywą mogą być rolety austriackie, znane ze swojej funkcji dekoracyjnej. Podciągany na sznurku materiał w przypadku tego systemu nie podciągnie się do góry, a jedynie zmarszczy. 

Zupełnie inną propozycją są rolety plisowane, które montuje się na prowadnicach przy ramie okiennej. Dzięki temu, że przylegają niemal do powierzchni okna, mogą być dopasowane do różnych kształtów ram, nawet okrągłych czy trójkątnych. Zależnie od wyboru jedno- lub dwufunkcyjnych mogą zwijać się z jednej, lub obydwu stron. Podobną opcją są rolety kasetowe, których prowadnice montuje się bezpośrednio na ramie okiennej, dzięki czemu światło nie wpada przez szpary po bokach rolety. Klasyczna roleta, pozbawiona prowadnic z boku okna, czyli tzw. wolnowiszące, polecane są głównie ze względu na swoją niską cenę i łatwość montażu. Dzięki specjalnym haczykom montaż może odbyć się całkowicie nieinwazyjnie. 

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.