okno

4 zalety okien PCV

Wybór stolarki otworowej to dylemat, przed którym staje każdy właściciel domu, mieszkania, czy budynku użyteczności publicznej. Na rynku dostępne są różnego rodzaju modele okien, wykonanych z trwałych materiałów jak plastik, czy drewno. Jednak to okna plastikowe cieszą się największą popularnością wśród inwestorów. Sprawdź dlaczego!

  1. Lekkość i wytrzymałość

Okna plastikowe charakteryzują się lekkością oraz solidnym wykonaniem. Ze względu na niewielki w porównaniu z oknami z drewna ciężar, są łatwe w transporcie i montażu. Trudno je uszkodzić i nie wypaczają się oraz nie chłoną wilgoci. Są więc przyjazne dla użytkowników, ponieważ nie rozwijają się w ich ramach pleśnie ani grzyby. Okna z PCV są solidne, a czas ich eksploatacji może sięgać nawet kilkudziesięciu lat.

  1. Wygląd ma znaczenie

Okna są wizytówką każdego domu lub mieszkania. Wykonane z plastiku łatwo utrzymać w czystości. Ich pielęgnacja nie wymaga stosowania drogich środków chemicznych oraz dużego nakładu pracy. Profile okienne wystarczy przetrzeć mokrą szmatką z dodatkiem płynu do mycia naczyń, a natychmiast staną się czyste. Okna plastikowe nie wymagają szczególnej konserwacji, za wyjątkiem sprawdzenia stanu okuć i zawiasów.

  1. Dobra cena i wysoka jakość

Okna PCV są tańsze w zakupie w porównaniu do ich odpowiedników wykonanych z drewna, czy aluminium. Materiał jest też zdecydowanie bardziej odporny na działanie czynników zewnętrznych, jak wysoka temperatura, woda, wiatr i promieniowanie słoneczne. Na przestrzeni lat nie odbarwiają się, a odpowiednio pielęgnowane będą służyć przez lata.

  1. Oszczędność na ogrzewaniu i chłodzeniu

Stolarka otworowa wykonana z PCV jest energooszczędna. Zastosowanie nowoczesnych pakietów szybowych oraz kilkukomorowych profili sprawia, że wykazują wysokie parametry termoizolacyjne. Montaż zgodnie z instrukcją sprawia, że znacznie zmniejszają się straty ciepła, co wpływa korzystnie na wysokość rachunków za ogrzewanie i chłodzenie.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.