drzwi

Jak dobrać kolor drzwi do wnętrza?

Na rynku wnętrzarskim, wśród producentów stolarki otworowej istnieje wiele rodzajów drzwi wewnętrznych, różnią się nie tylko materiałem, z którego zostały wyprodukowane, ale też fakturą, kolorem. Od tego, jaki rodzaj drzwi zostanie zamontowany w pomieszczeniu zależeć będzie ogólny charakter pomieszczenia. Jak dobrać drzwi do wnętrza?

Jakie znaczenie ma kolor w życiu człowieka?

Kolor towarzyszy człowiekowi od zawsze. W dawnych czasach zwykle otoczeni byliśmy barwami natury, dlatego w ich towarzystwie zwykle czujemy się najlepiej. Jedne barwy potrafią oddziaływać motywująco, drugie usypiająco, nostalgicznie. Kolory takie jak pomarańczowy, czerwony znane są z motywacji do działania, aktywności, a pastele jak błękit będą działać odprężająco i kojąco na układ nerwowy, co sprzyjać będzie wypoczynkowi. W salonach warto postawić na barwy ogólnie pogodne, poprawiające samopoczucie, stabilizujące nastrój czy też symbolizujące czystość i jasność jak biel i szarość.

Jak dobrać kolor drzwi do ścian?

Chcąc wspomniane wiadomości wykorzystać do dopełnienia i stworzenia pełnej aranżacji wnętrza najpierw trzeba zastanowić się, w jakim stylu chcemy wykończyć pomieszczenie. Czy chcemy postawić na naturalne, ciemne drewno, czy też kolorowe drzwi. W przypadku chęci postawienia na kolor dobra informacja jest taka, że większość producentów oferuje kilkadziesiąt odcieni wybarwień drzwi w palecie RAL, przez co z łatwością można dobrać je do stylu, charakteru, w jakim wykończone ma być pomieszczenie.

Co do zasady drzwi dopasowuje się do podłóg, okien i mebli, czyli stałych elementów aranżacji wnętrz. Neutralne i pasujące do każdego typu pokoju są drzwi w kolorze drewna, należy dobrać je do koloru ościeżnic, czy okien. Do jasnych pomieszczeń pasują jasne kolory drewna, ciemne skrzydła można użyć gdy kolor ich będzie powtórzony np. w kolorze mebli. Kolorowe drzwi wniosą do mieszkania dużą dawkę energii i optymizmu. To idealne rozwiązanie do nowoczesnych, awangardowych wnętrz.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.