okna panoramiczne

Okna panoramiczne. Dlaczego powinny być wykonane z aluminium?

Okna panoramiczne nadają charakteru każdej posesji, do tego pozwalają cieszyć się wspaniałą panoramą czy to z kuchni, salonu, poddasza bądź innych pomieszczeń domowych. Poszukując materiału, z którego wykonane powinny być duże przeszklenia w domach, trzeba wziąć pod uwagę ich izolacyjność termiczną i akustyczną. Czy okna panoramiczne alu mogą być energooszczędne?

Dlaczego warto inwestować w okna panoramiczne?

Okna panoramiczne z aluminium są nie tylko modne i nowoczesne, ale również praktyczne. Pozwalają na doświetlenie wnętrz, zwłaszcza tych o orientacji północnej czy północnozachodniej. Nie od dziś wiadomo, że światło ma zbawienny wpływ na samopoczucie i zdrowie człowieka, dlatego inwestycja w duże przeszklenia to również inwestycja w zdrowie. Nie można nie zauważyć, że przeszklenia w domu pozwalają na wykorzystanie darmowej energii słonecznej do ogrzewania pokoi.

Zalety okien panoramicznych z aluminium

Nasze okna aluminiowe w przeciwieństwie do innych typów okien mogą być produkowane w dowolnym rozmiarze, co oznacza, że wprost idealnie nadają się do budowy ogrodów zimowych bądź fasad. Okna aluminiowe to przede wszystkim oszczędności na ogrzewaniu. Okna panoramiczne z aluminium są energooszczędne, mogą być stosowane w budownictwie pasywnym.

Dlaczego okna panoramiczne alu są lepsze od okien z PCV?

W przypadku wielkogabarytowych okien liczy się sztywność i wytrzymałość, bez względu na ich rozmiar. W przypadku okien PCV niestety wraz ze wzrostem wymiarów okien parametry te słabną. Dodatkowo okna panoramiczne aluminiowe są odporniejsze na oddziaływanie czynników pogodowych typu wiatr, czy duże nasłonecznienie – dodatkowo nie odkształcają się tak, jak to bywa w przypadku okien z PCV. Okna aluminiowe są idealnym materiałem do budowy wielkich przeszkleń. Przewyższają rozmiarami nawet wielokrotnie największe z możliwych do wyprodukowania okien panoramicznych z PCV. Te bowiem bez utraty na wytrzymałości i sztywności ramy nie mogą przekraczać rozmiarów 2500 x 2500 mm.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.