Drzwi z ukrytą ościeżnicą

Drzwi z ukrytą ościeżnicą – hit w aranżacjii wnętrz

Drzwi z ukrytą ościeżnicą, znane również jako drzwi ukryte lub wpuszczane, to systemy, w których nie wykorzystuje się ościeżnic w celu stworzenia minimalistycznej aranżacji wnętrz. Nowoczesna technologia produkcji umożliwia walcowanie stali do form umożliwiających otynkowanie stalowych ościeżnic. Efektem końcowym są drzwi całkowicie wyrównane ze ścianą, które są praktycznie niewidoczne po zamknięciu.

Popularność drzwi z ukrytą ościeżnicą

Ogromne zainteresowanie ukrytymi drzwiami jest w dużej mierze motywowane kwestiami designerskimi. Wpuszczane skrzydła stanowią element uzupełniający współczesny wystrój wnętrz i tworzą gładkie linie widzenia wzdłuż ścian. Znalezienie odpowiedniego modelu pasującego do wystroju wnętrz nigdy nie było łatwe – drzwi z litego drewna mogą wydawać się zbyt ciężkie do pomieszczeń minimalistycznych, nie wszystkie wzory odpowiadaj też preferencjom użytkowników.  Zlicowane, ukryte i pomalowane na preferowany kolor, drzwi mogą niezauważalnie wkomponować się w wystrój wnętrza. To uniwersalny wybór, który daje nieograniczone możliwości aranżacyjne. Kiedy po upływie lat właściciel dojdzie do wniosku, że chce odmienić wygląd ścian i zainstalować tapetę, wystarczy obkleić nią drzwi, aby uzyskać całkiem odmienione wnętrze. Dobrej jakości drzwi mogą być wielokrotnie przemalowywane i ozdabiane naklejkami, okleinami ściennymi czy tapetami.

Drzwi z ukrytą ościeżnicą – idealne do małych mieszkań

Ukryte drzwi to świetny wybór do każdego wnętrza, a zwłaszcza małych pomieszczeń. Idealnie wtapiające się w ścianę i tworzące jednorodną powierzchnię, optycznie powiększają niewielką przestrzeń i zapobiegają tworzeniu się nieregularnych uskoków w ścianach.

W przypadku dużych pomieszczeń drzwi wewnętrzne z dyskretną ościeżnicą pomogą z kolei ukryć przejścia do kolejnych pomieszczeń, sprawiając, że wnętrze wyda się jeszcze bardziej przestronne i stanowiące jedną spójną całość. Sprawdź potencjał nowoczesnych rozwiązań aranżacyjnych i podaruj sobie odrobinę luksusu!

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.