roleta zewnętrzna

Rolety zewnętrzne. Podtynkowe czy natynkowe?

Rolety zewnętrzne można znaleźć teraz w większości budynków. Montowane są ze względu na mnogość swoich funkcji. Stanowią ochronę domu przed złodziejami czy wandalami, zatrzymują ciepło w zimie, a w lecie chronią pomieszczenia przed nagrzewaniem. Są również dobrą izolacją od hałasu, pozwalają także na zachowanie prywatności. Kolejną zaletą rolet zewnętrznych jest ochrona okien przed zniszczeniami. Dzięki roletom można zaciemnić pomieszczenie całkowicie, gdy chcemy bez zakłóceń zasnąć w ciągu dnia. Na rynku dostępne są różne rodzaje rolet, najbardziej popularne są rolety podtynkowe i rolety natynkowe.

Czym różnią się rolety natynkowe i rolety podtynkowe?

Główną różnicą pomiędzy tymi dwoma systemami jest sposób mocowania rolety. System rolet natynkowych jest najpopularniejszym rozwiązaniem, ponieważ można go zamocować na każdym etapie budowy domu, nawet po jego zakończeniu. Takie rolety są instalowane we wnęce okiennej bądź na elewacji. Ich montaż nie wymaga dodatkowych przygotowań, ponieważ mocuje się je bezpośrednio. Roleta natynkowa umieszczona jest w skrzynce, która może być owalna lub ścięta pod kątem 45 stopni.

Rolety zewnętrzne podtynkowe są dobrym rozwiązaniem, gdy decyzja o zamontowaniu rolet zostanie podjęta w trakcie budowy, bądź wymiany stolarki okiennej. Rolety podtynkowe montowane są bezpośrednio do wnęki nadproża. Decydując się na rolety podtynkowe podczas budowy z łatwością można ukryć kasetę pod elewacją, co daje bardzo estetyczny efekt wizualny. Możliwe jest zamontowanie rolet podtynkowych w wybudowanym już domu, jest to jednak bardziej pracochłonne i wymaga ingerencji w nadproże. System podtynkowy zapewnia lepszą izolację cieplną.

Podsumowując, jeżeli chcemy zamontować system rolet zewnętrznych na już wybudowanym domu, warto wybrać natynkowe rolety zewnętrzne, które łatwo zamontować bez ingerencji w budynek. Jeżeli dopiero jesteśmy w trakcie budowy, dobrym wyborem będą rolety zewnętrzne podtynkowe, które zapewnią izolację, a jednocześnie estetycznie wkomponują się w wygląd domu.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.